Ogłoszenia

14.08.2022 r.

            Przeżywamy 20. niedzielę zwykłą.

            Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Paniom: Krystynie Cieluszak, Władysławie Potaczek, Irenie Kowalczyk i Marii Potaczek. W tym tygodniu o utrzymanie czystości w kościele proszę Panie: Marię Pietrzak, Grażynę Michalak, Annę Potaczek i Małgorzatę Cieniawską.

            W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. tak jak w niedziele. Na każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.

            W środę święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

            W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

            Bóg zapłać Panom: Marcinowi i Robertowi Nawarom za pomalowanie jadalni na plebanii i montaż karniszy, Panu Marcinowi również za farbę, sprzęt malarski i anemostaty wywiewne. Bóg zapłać Panom Krzysztofowi i Mirosławowi Cieżom, Józefowi Potaczkowi, Marcinowi i Robertowi Nawarom za doraźne udrożnienie odpływu w piwnicy kościoła. Bóg zapłać Paniom Justynie Nawarze, Monice Nawarze i Kindze Załubskiej za sprzątanie po malowaniu i założenie firanek w jadalni.

            W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 3830 zł i 6 euro oraz 200 zł wpłynęło na konto. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

            Tydzień temu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej w składzie: Wioleta Piekarczyk, Aneta Mazgaj, Elżbieta Gaweł-Kuchnia, Marcin Nawara, Krzysztof Cież, Jan Kowalczyk, Stanisław Piekarczyk, Józef Potaczek i Tadeusz Patelita.

Rada podjęła następujące decyzje:

  1. Kadencja obecnej Rady trwa do końca stycznia 2023 r. i na początku przyszłego roku odbędą się wybory nowej Rady.
  2. Została założona Księga Ofiarodawców naszej parafii. Dlatego bardzo prosimy, aby ofiary na składkę inwestycyjną wrzucać w kopertach podpisanych imieniem, nazwiskiem i numerem domu. Pozwoli to odnotować każdą ofiarę danej rodziny i jednocześnie podziękować podczas kolędy.
  3. Opłaty za wykonanie nagrobka czy grobowca będą następujące: 1000 zł za nagrobek, 2000 zł za grobowiec, a za grobowiec ponadstandardowy (tzw. czwórkę czy szóstkę) 3000 zł. Groby kopiemy po kolei, wg wskazań Pana grabarza. Prosimy też o utrzymywanie porządku na cmentarzu, żeby nie robić wysypiska śmieci koło wody czy w innym miejscu. Koszty wywozu śmieci z cmentarza to do tej pory koszt rzędu 3000-4000 zł rocznie. Dlatego bardzo prosimy, kto może, żeby śmieci zabierać ze sobą. W domu i tak płacimy za ich wywóz i segregujemy, i gdyby każdy zabrał ze swojego grobu stary znicz czy śmieci, moglibyśmy rocznie oszczędzić kilka tysięcy złotych i te pieniądze przeznaczyć na pilniejsze wydatki, a tak płacimy za swoje śmieci podwójnie: w domu i na cmentarzu.
  4. W najbliższym czasie planujemy wycięcie starych tui wokół kościoła.
  5. Na początek najpilniejszą rzeczą jest docieplenie kościoła i plebanii przez wymianę starych okien i ocieplenie strychu plebanii styropianem. Na razie czekamy na pomiary i wyceny okien przez kilka firm.

INTENCJE MSZALNE

   niedziela – 14 VIII – 20. niedziela zwykła
8:00† Maria i Władysław Drabowie
11:00W intencji Parafian
16:00O dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Łukasza w r. ur.
   poniedziałek– 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Najświętszej Maryi Panny
8:00† Tadeusz Knapczyk – 6. r. śm.
11:00O błog. Boże dla Józefy z okazji 75. r. ur.
16:00W intencji Parafian
   wtorek – 16 VIII
7:00† Józef Piekarczyk
   środa– 17 VIII – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej
18:00Msza św. zbiorowa: † Stanisława Piekarczyk – od Stanisława Chrustka z rodzinąO zdrowie dla Justyny
   czwartek – 18 VIII
7:00† Barbara Kwasek
   piątek – 19 VIII
18:00W 32. r. ślubu Bożeny i Pawła – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze
   sobota – 20 VIII – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
8:00O zdrowie i błog. Boże dla Marii i Bolesława oraz całej rodziny
   niedziela – 21 VIII – 21. niedziela zwykła
8:00† Józef Frasunek – 1. r. śm.
11:00† Ewa Majerczyk, Jan Ślusarczyk – 13. r. śm., Jan Majerczyk
16:00W intencji Parafian