Ogłoszenia

4.06.2023 r.

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka inwestycyjna na spłatę okien. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 15:45.

Pielgrzymka kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie odbędzie się 20 czerwca br. Koszt 40 zł. Zapisy wraz z wpłatami w zakrystii do dzisiaj.

W czerwcu intencja modlitewna, szczególnie dla Róż Różańcowych, za dzieci i młodzież – o katolickie wychowanie.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, salki i za kwiaty na Boże Ciało Paniom: Beacie Majchrowicz, Bożenie Kowalskiej, Helenie Bańce i Panu Karolowi Kondysowi. W tym tygodniu proszę o sprzątanie Panie: Monikę Urygę, Anetę Patalitę, Józefę Kaletę i Barbarę Bańkę.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte tak jak w niedziele. Składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne. W tym dniu wypada też wspomnienie św. królowej Jadwigi. Na zakończenie sumy wyruszy procesja eucharystyczna. Proszę o zaangażowanie się wszystkich parafian i przygotowanie czterech ołtarzy: I – u Państwa Nawarów (nr domu 186), II – przy remizie OSP, III – przy ośrodku zdrowia i IV – przy kościele. Proszę też o udekorowanie drogi procesji. Zapraszam wszystkich parafian do dania świadectwa naszej wiary w prawdziwą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i przyjęcia Go w Komunii św. Chcę podkreślić, że zabieranie do domu gałązek z ołtarzy Bożego Ciała nie ma wymiaru religijnego, tylko jest zwyczajem pogańskim. Wyraz religijny mają poświęcone gałązki palmowe. W tym dniu za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Spowiedź przed Bożym Ciałem codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą.

Porządek procesji: krzyż, ministranci, dzieci pierwszokomunijne, feretrony, chorągwie, sztandary, chłopcy z dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiaty, Najświętszy Sakrament pod baldachimem, a obok strażacy, Zespół regionalny, wierni. Po dojściu do ołtarzy przy remizie i ośrodku zdrowia proszę, żeby wszyscy zeszli z głównej drogi. Zadbajmy o bezpieczeństwo, żeby nikomu nic się nie stało. Przed przyjściem do ostatniego ołtarza jeden raz okrążymy kościół.

Od piątku oktawa Bożego Ciała. Po Mszach Świętych będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. W niedzielę procesja będzie o godz. 15:45.

W niedzielę przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W minionym tygodniu została zakupiona kosiarka spalinowa.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje.

Wójt Gminy Mszana Dolna serdecznie zaprasza na XVIII Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu-Rzekach, w pobliżu starej kaplicy „Na ogrodach”, w dniu 11 czerwca br. Początek uroczystości o godz. 15:00. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy Mszana Dolna oraz na plakatach.

INTENCJE MSZALNE

   niedziela – 4 VI – Uroczystość Najświętszej Trójcy
8:00† Maria Cichańska – 39. r. śm., Jan – mąż
11:00† Stanisława Piekarczyk – 1. r. śm., Stanisław – mąż
16:00W intencji Parafian
   poniedziałek – 5 VI
18:00† Czesława Gacek – od rodziny Nawarów i Woźniaków
   wtorek– 6 VI
7:00Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże dla Zygmunta w 76. r. ur. i Mateusza w 2. r. ur.
   środa– 7 VI
18:00Msza Święta zbiorowa:
Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Zofii w 76. r. ur.
O opiekę Bożą dla dziecka pierwszokomunijnego
† Stanisława Piekarczyk – 1. r. śm.
† Zofia Marek – od pracowników Przedsiębiorstwa Budowlanego „Budomax”
† Stanisław Szynalik – od Marty i Wojciecha Piekarczyków z rodziną
† Tadeusz Żmuda – od Karoliny i Józefa Zapałów z rodziną
† Tadeusz Wsolak – od kolegów z utrzymania ruchu
† Michał Wróbel – od Joanny i Jana Wojtyczków z Lubomierza
† Józefa Jenek – od Jarosława Liszki
   czwartek – 8 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
8:00† Stanisław Piekarczyk – 9. r. śm.
11:00Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże dla Zuzanny w 18. r. ur.
16:00W intencji Parafian
   piątek – 9 VI – oktawa Bożego Ciała
18:00† Maria Grzybacz – 5. r. śm.
   sobota – 10 VI –  oktawa Bożego Ciała
8:00† Michał Wróbel – od Angeliki i Czesława Wacławików
   niedziela – 11 VI – 10. niedziela zwykła – oktawa Bożego Ciała
8:00Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Małgorzaty w 40. r. ur.
11:00† Józef Świerk
16:00W intencji Parafian