19.05.2024 r.

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od jutra okres zwykły. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Na sumie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za sprzątanie kościoła, salki, toalety oraz za ufundowanie trzech komży. W tym tygodniu proszę o sprzątanie Panie: Jolantę Gacek, Józefę Piekarczyk, Zofię Żmudę i Martę Kościelniak.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

W sobotę w katedrze na Wawelu święcenia prezbiteratu diakonów naszej archidiecezji, których otaczamy modlitwą.

W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym dniu przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, oraz Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych Mam, żyjących i zmarłych.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów, a także: dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan oraz jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.

Polecam też „Gość Extra” w cenie 14 zł, a w nim 100 stron ciekawej lektury m.in. o świętych matkach i matkach świętych.

Jest również czerwcowy numer miesięcznika „Staś” w cenie 10 zł, a w nim opowiadania, zgadywanki i puzzle.

niedziela – 19 V – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
8:00W intencji Parafian
11:00W intencji Dzieci Rocznicowych
16:00† Stanisław