28.04.2024 r.

Przeżywamy 5. niedzielę wielkanocną.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, salki, toalety i za złożoną ofiarę Paniom: Władysławie Lach, Joannie Potaczek, Krystynie Gacek i Panu Czesławowi Cichańskiemu.

W tym tygodniu proszę o sprzątanie:

• we wtorek Panie: Lucynę Nowak, Annę Knowę, Monikę Wsolak i Pana Władysława Ślusarczyka,
  • a w sobotę Panie: Wsolak Władysławę i Małgorzatę, Krystynę Kowalczyk i Annę Nawarę.

W poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W środę Uroczystość Odpustowa ku czci naszego Patrona – św. Józefa Rzemieślnika. Msze Święte tak jak w niedziele. Słowo Boże wygłosi i sumie przewodniczył będzie ks. Piotr Waligóra, proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Myślachowicach. Na sumę zapraszam dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji. Pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 15:30.

Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach majowych, w czasie których będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje. W soboty te nabożeństwa będą o godz. 7:30, w niedziele i uroczystości o godz. 15:30, a w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:30. Po nich Msza Święta. Dzieci za udział w nabożeństwach będą otrzymywać naklejki.

Okazja do spowiedzi św. z racji odpustu i I piątku codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

W I czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. To dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania do służby Bożej i za naszego kleryka Piotra. Od godz. 10:00 wizyta u chorych z Najświętszym Sakramentem. Podkreślam, że w tym tygodniu pójdę do chorych w I czwartek miesiąca.

W I piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tak jak w niedziele. Na sumie Msza Święta w intencji Ojczyzny i odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Nabożeństwo majowe o godz. 15:30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W I sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszych strażaków. O godz. 7:20 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający połączony z nabożeństwem majowym.

W I niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i składka inwestycyjna. W tym dniu przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o św. Janie Pawle II.

niedziela – 28 IV – 5. niedziela wielkanocna
8:00† Maria Bańka, Jakub – mąż, Benedykt – syn
11:00W intencji Parafian
16:00† Maria i Jan Majchrowiczowie
   poniedziałek– 29 IV – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
18:00Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o opiekę i błog. Boże dla małżonków i dzieci w 14. r. ślubu Marty i Krzysztofa
   wtorek– 30 IV
7:00† Rafał Dyduch – od rodzeństwa
   środa– 1 V – Uroczystość św. Józefa Rzemieślnika – odpust parafialny
8:00W intencji Panu Bogu wiadomej
11:00O Boże błog. i potrzebne łaski dla strażaków i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków za wstawiennictwem św. Józefa i św. Floriana
16:00Msza Święta zbiorowa:
† Zofia i Józef Figurowie oraz ich zmarłe dzieci
† Florentyna i Władysław
† Małgorzata Piekarczyk – 22. r. śm.
† Michał Wróbel – od Olgi i Stanisława Stolarczyków z rodziną
† Michał Wróbel – od Anny i Czesława Antoszów z dziećmi
† Czesław Bednarek – od Joanny i Stanisława Czechów z dziećmi
† Janina Bańka – od wnuczek Magdaleny, Anny i Izabeli